Василь Баранов офіційно розпочинає роботу з нашою командою. В ексклюзивному інтерв’ю клубним медіа він розповів про перші враження від клубу, перемовини з керівництвом, знайомство з командою та своє бачення футболу, який хоче бачити в Чернігові.
— Які ваші перші враження після призначення?
— Дякую за привітання. У ролі головного тренера я повністю відчую себе вже тоді, коли розпочнеться тренувальний процес і робота з командою на полі. Але вже зараз у мене дуже позитивні враження.
Мені показали інфраструктуру клубу, і я залишився нею задоволений. Також детально розповіли про розвиток ФК Чернігів, цілі та бачення майбутнього. Після спілкування з керівництвом ми швидко знайшли спільне розуміння і домовилися про співпрацю.
Для мене важливо, що ФК Чернігів сьогодні є однією з наймедійніших команд Першої ліги. Клуб нещодавно досяг історичного результату, дійшовши до фіналу Кубка України, і заявив про себе на всю країну.
— Як проходили перемовини з керівництвом клубу?
— Спочатку спілкування відбувалося з Валерієм Чорним, з яким ми разом навчаємося на тренерському курсі для отримання диплома. Під час останньої сесії він запропонував мені очолити команду.
Відверто кажучи, я не хотів чекати якихось інших варіантів. Це була одна з перших пропозицій, на яку я відгукнувся практично одразу. Протягом наступного тижня ми продовжували спілкування, обговорювали різні питання та перспективи співпраці.
Після невеликої відпустки я приїхав до Чернігова, ми остаточно узгодили всі деталі й дійшли згоди. У підсумку домовилися рухатися вперед разом.
— Наскільки добре ви вже знайомі з командою?
— Звичайно, я слідкував за ФК Чернігів. Насамперед через виступи команди в Кубку України, адже про неї говорила вся футбольна країна.
З багатьма футболістами знайомий особисто ще раніше. Наприклад, з Андрієм Новіковим та Єгором Шалфєєвим перетинався ще на юнацькому рівні. Максима Сердюка свого часу навіть запрошував до «Зорі», коли працював там головним тренером, але тоді не склалося. З Денисом Безбородьком також працювали разом.
Тому можу сказати, що знаю більшість команди — як футбольні якості хлопців, так і їхні людські якості.
— Яку гру ви хочете поставити команді?
— Насамперед не хочеться ламати те, що вже було побудовано. Команда має свій стиль, і його потрібно розвивати.
Я хочу, щоб ФК Чернігів продовжував якісно грати з м’ячем, але водночас був більш агресивним у завершальній фазі атак. Для мене дуже важливо, скільки команда забиває.
Я завжди кажу футболістам: щоб перемогти, потрібно забити на один гол більше за суперника. Дехто вважає, що головне — не пропустити. А я кажу: нехай це буде 4:3, але на нашу користь. Головне, щоб команда перемагала і щоб ця гра подобалася вболівальникам.
Мені близький сучасний, агресивний футбол — з пресингом, контрпресингом і високою інтенсивністю. Але найважливіше, щоб команда дарувала емоції. Якщо буде якісна та видовищна гра, люди приходитимуть на стадіон, а кількість уболівальників лише зростатиме.
— Що хотіли б сказати вболівальникам ФК Чернігів?
— Насамперед хочу подякувати за підтримку команди. Для вас я поки що нова людина, але разом зі мною залишається значна частина тренерського штабу. Валерій Анатолійович продовжить працювати в клубі на новій посаді, тому спадкоємність буде збережена.
Звичайно, такі яскраві історії, як минулий сезон і вихід до фіналу Кубка України, трапляються не щороку. Але я можу пообіцяти одне: мої футболісти завжди віддаватимуть на полі всі свої сили. Вам ніколи не буде соромно за нашу команду.
Я хочу, щоб ви приходили на стадіон, підтримували ФК Чернігів, а ми своєю грою заслужили вашу повагу. Любов уболівальників — це найкращий показник того, що команда правильно виконує свою роботу.
Тож запрошую всіх бути разом із нами — і в моменти радості, і в непрості часи. Тільки разом ми можемо досягати великих результатів.
